Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Był oskarżany o plagiat. Poznaliśmy wyniki raportu w sprawie rektora WSPol w Szczytnie

Komendant WSPol dr Marek Fałdowski, fot. wspol.edu.pl

Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – inspektor Marek Fałdowski nie korzystał z pomocy osób zatrudnionych na uczelni przy pisaniu monografii habilitacyjnej. Nie plagiatował również prac innych pracowników.

Tak wynika z raportu Departamentu Kontroli i Nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat okoliczności przedstawionych w reportażu Superwizjera w telewizji TVN. Wyjaśnienia w tej sprawie złożyło kilkudziesięciu pracowników uczelni.

Według raportu Departamentu Kontroli i Nadzoru MSWiA materiał Superwizjera, jak i poszczególne zawiadomienia składane do prokuratury na inspektora Marka Fałdowskiego, mogły stanowić rodzaj realizacji gróźb jednego z pracowników Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na podstawie ustaleń, zespół kontrolny podkreślił, że nie można zgodzić się z zarzutami o rzekomym „upadku naukowym WSPol”.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w plagiat, oskarżenia, habilitacja, Marek Fałdowski
„To Związek Radziecki był największym sojusznikiem Hitlera”. Karol Sacewicz odpowiada na słowa Władimira Putina

"Kłamanie jest dla Władimira Putina sztuką" - mówił w Porannych pytaniach dr hab. Karol Sacewicz, naczelnik olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. W ten sposób odniósł się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV