Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komendant-Rektor WSPol odwiedził postrzelonych policjantów. „Funkcjonariusze czują się lepiej i czekają, kiedy będą mogli wyjść ze szpitali”

Fot. Fotolia.com

Dwoje postrzelonych policjantów, studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, odwiedził w olsztyńskich szpitalach Komendant-Rektor WSPol, inspektor Marek Fałdowski.

Policjanci szybko dochodzą do zdrowia – poinformował Radio Olsztyn rzecznik uczelni – podinsp. Marcin Piotrowski:

Komendant odwiedził poszkodowanych i zaoferował wszelką możliwą pomoc. Zostanie im przyznana zapomoga. Policjanci zapewniają, że czują się lepiej i czekają na moment, w którym będą mogli wyjść ze szpitali.

00:00 / 00:00

Policjanci zapewnili komendanta, że nie zamierzają zrezygnować ze służby. Przypomnijmy, że do postrzelenia doszło w poniedziałek podczas rutynowych ćwiczeń ze strzelania. W rękach wykładowcy-instruktora wypaliła broń. 29-letnia policjantka została zraniona w biodro, po czym kula trafiła 30-letniego policjanta w brzuch.

W tej sprawie prokuratura rejonowa w Szczytnie prowadzi śledztwo. Dotyczy ono niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariusza policji – za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz nieumyślnego spowodowania obrażeń ciała. Osobne postępowanie prowadzi tez biuro spraw wewnętrznych policji.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, postrzelenie, policjanci, kurs, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Marek Fałdowski
Po postrzale w WSPol: stan policjanta ciężki, policjantki – stabilny

Policjanci, którzy w poniedziałek po południu zostali postrzeleni przez wykładowcę na strzelnicy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przebywają w szpitalach. Stan policjanta rannego w brzuch...

Zamknij
RadioOlsztynTV