Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawa „Solidarność. Polskie drogi do wolności” w Olsztynie

plakat wystawy

Niezwykle cenne i rzadkie pamiątki związane z działalnością Solidarności pokazuje w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie Kazimierz Jędrzej Wosiek.

W Galerii Stary Ratusz WBP można oglądać wystawę  pamiątek z kolekcji Kazimierza Jędrzeja Wośka „Solidarność. Polskie drogi do wolności” zorganizowaną w ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Polski.

Na wystawie zaprezentowano  kilkaset artefaktów, są to oryginalne dokumenty; głównie plakaty, ulotki, zdjęcia, biuletyny związkowe, a także kartki żywnościowe i pieniądze z okresu PRL.

Są też unikaty, jak  znaczki pocztowe podziemnej „Solidarności”, Poczty Strajkowej, czy dokumenty obejmujące inne okresy nierozłącznie związane z opozycją przeciw rządowi Polski Ludowej i komunizmowi, jak wydarzenia Grudnia’70 i Czerwca’76.

Wystawione przedmioty pochodzą z prywatnej kolekcji Kazimierza Jędrzeja Wośka, animatora wydarzeń kulturalnych, głównie wystaw, które przygotowuje i organizuje od ponad 20 lat na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Wystawa czynna do 7 marca 2018 r.

Na wystawie był Robert Lesiński. Posłuchajmy jego relacji.

00:00 / 00:00

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Solidarność
35 lat temu została zwolniona ostatnia grupa internowanych w stanie wojennym

 Ostatnia grupa internowanych w stanie wojennym  została zwolniona  23 grudnia 1982 roku.  Nie wszyscy wrócili jednak do domu, w ośrodkach odosobnienia nadal przebywali członkowie władz Solidarności,...

Zamknij
RadioOlsztynTV