DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Wymarzony koniec roku w wykonaniu Stomilu

Piłkarze drugoligowego Stomilu na fali ostatnich sukcesów – pokonując m.in. lidera – Kotwicę Kołobrzeg – i tym samym notując cztery wygrane z rzędu, dziś zdobyli kolejne cenne punkty. Olsztynianie na wyjeździe pokonali 4:0 (1:0) rezerwy Zagłębia Lubin, które mimo dobrego początku sezonu, ostatnio są w dołku.

Biało-niebiescy otworzyli wynik spotkania tuż przed końcem pierwszej połowy. W 45. minucie piłkę w siatce rywala umieścił Hubert Krawczun. Na 2:0 podwyższył w 72. minucie Maciej Spychała, a 6 minut później debiutanckie trafienie dołożył Shun Shibata. W 88. minucie wynik meczu ustalił Bartosz Florek.

– Z podniesioną głową udamy się na urlopy, ale będziemy myśleć o tym, jak jeszcze bardziej poprawiać swoją grę – mówi trener Stomilu, Szymon Grabowski

00:00 / 00:00

Stomil kończy rundę jesienną z bilansem 9 zwycięstw, 6 remisów i czterech porażek. Tym samym są na 4. miejscu w ligowej tabeli ze stratą 5 punktów do lidera – Kotwicy Kołobrzeg.

Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk – 10. Karol Żwir, 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 26. Bartosz Waleńcik, 11. Filip Wójcik (68′ Michał Karlikowski) – 8. Maciej Spychała (85′ Łukasz Borkowski), 15. Shun Shibata, 7. Hubert Krawczun (80′ Dawid Kalisz) – 9. Piotr Kurbiel (80′ Bartosz Florek), 20. Werick Caetano (68′ Sebastian Szypulski).

Skład Zagłębia: 1. Kacper Biszczad, 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Jakub Rogalski, 4. Milan Posmyk, 5. Kamil Sobczak, 6. Filip Kocaba, 7. Szymon Kobusiński, 8. Dawid Pakulski, 9. Rafał Adamski, 10. Jakub Kolan, 11. Arkadiusz Woźniak.

Autor/redakcja: M. Świniarski/K. Piasecka

Więcej w piłka nożna, II liga
Od wtorku sprzedaż biletów na mecz Polska – Chile na stadionie Legii

Sprzedaż biletów na przeniesiony z PGE Narodowego na stadion Legii Warszawa mecz towarzyski Polska - Chile rozpocznie się we wtorek w godzinach porannych - poinformował PZPN....