DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro

Wychowanki Bazy Mrągowo srebrnymi medalistkami mistrzostw świata

Polska czwórka kajakarek w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto oraz Adrianna Kąkol zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Duisburgu w rywalizacji na 500 m. „Biało-czerwone”, które wcześniej zapewniły sobie kwalifikację olimpijską, w finale musiały uznać wyższość Nowozelandek. Na najniższym stopniu podium stanęły Hiszpanki.

Połowę osady stanowią wychowanki Bazy Mrągowo. Zarówno Anna Puławska, jak i Dominika Putto (z d. Włodarczyk), rozpoczynały karierę w mazurskim klubie.

– To świetny wynik, ale liczyliśmy na nieco więcej, jeżeli chodzi o wyścig medalowy – przyznał prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowic.

Był to trzeci medal dla Polski podczas zawodów w Niemczech. Wcześniej po złoto sięgnęły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska w K-2 na 200 m, a brąz przypadł kanadyjkarzowi Oleksijowi Koliadyczowi w rywalizacji na 200 m.

Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko/M. Rutynowski za IAR/K. Piasecka

Więcej w kajakarstwo, Karolina Naja Anna Puławska Adrianna Kąkol
Sukces kajakarek na Igrzyskach Europejskich. „Doskonale wiemy na co nas stać”

Plan wykonany w stu procentach. Kajakarka z Mrągowa Anna Puławska zdobyła dwa złote medale na Igrzyskach Europejskich, które odbywają się w Krakowie. Pierwsze złoto Anna Puławska...