DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro

Sukces kajakarek na Igrzyskach Europejskich. „Doskonale wiemy na co nas stać”

Polskie kajakarki na Igrzyskach Europejskich

Plan wykonany w stu procentach. Kajakarka z Mrągowa Anna Puławska zdobyła dwa złote medale na Igrzyskach Europejskich, które odbywają się w Krakowie.

Pierwsze złoto Anna Puławska wywalczyła z Karoliną Nają, Dominiką Putto i Adrianną Kąkol w rywalizacji czwórek. Na najwyższym stopniu podium stanęła także z Karoliną Nają w K2 na 500 metrów. Kajakarka przyznaje, że to dobry prognostyk przed kolejnymi startami.

Nie stresowałyśmy się (…) Ufamy sobie w stu procentach i doskonale wiemy na co nas stać (…)  Z optymizmem patrzymy na nadchodzący sezon. Przed nami jeszcze najważniejsze zawody, czyli Mistrzostwa Świata i kwalifikacje olimpijskie.

Odpoczynku nie będzie. W poniedziałek polskie kajakarki jadą na kolejne zgrupowanie.

W Igrzyskach Europejskich na Zalewie Kryspinów mierzyli się również inni zawodnicy z Warmii i Mazur. W finale rywalizacji kanadyjkarek Sylwia Szczerbińska, a także Julia Walczak z OKSW Olsztyn zajęły 6. miejsce.

Przemysław Korsak, reprezentujący UKS Silvant Kajak Elbląg co prawda nie dostał się do finału na 500 metrów w rywalizacji czwórek, ale w jedynce na 500 metrów zajął czwarte miejsce.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sport, kajakarstwo, Anna Puławska, Igrzyska Europejskie
Wystartował Maraton Wydminy. Swoich sił próbują najmłodsi, nieco starsi i seniorzy

Maraton Wydminy to już cykliczna impreza. Rozpoczął się w czwartek biegiem najmłodszych uczestników, dzisiaj wystartowali zwodnicy w półmaratonie i maratonie. Maraton odbywa się po raz drugi,...