Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybudują mieszkania na wynajem. Kilkanaście samorządów powołało spółkę

Siedemnaście samorządów wejdzie do spółki pod nazwą Samorządowa Inicjatywa Mieszkaniowa Warmia Mazury z siedzibą w Olsztynku. Chcą one wybudować mieszkania na wynajem.

Do budowy mieszkań dołoży się budżet państwa i wesprze je Bank Gospodarstwa Krajowego. Samorządy doszły do porozumienia, wśród nich są m.in. miasta i gminy z powiatów elbląskiego i braniewskiego oraz jeden sąsiad z Pomorza, a także Braniewo i Pieniężno.

Dziękuję samorządowcom, że podjęli tę inicjatywę. Z subregionu elbląskiego są to Pasłęk, gmina Elbląg, gmina Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, miasto Braniewo oraz Pieniężno. Udało nam się także namówić burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.

– podkreślił wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski.

00:00 / 00:00

Umowa powołująca spółkę podpisana zostanie jeszcze w maju, niebawem zostanie ogłoszony dokładny termin.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, Elbląg, samorząd, budowa, Braniewo, mieszkania, samorządy, Pasłęk, Pieniężno, Markusy, wicewojewoda, Milejewo, wynajem, spółka, Gronowo Elbląskie, Piotr Opaczewski, inicjatywa mieszkaniowa
Kilkadziesiąt milionów złotych trafiło już do samorządów, które przyjęły uchodźców

Ponad 32 miliony złotych przekazał jednostkom samorządu terytorialnego Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki na pomoc przebywającym w regionie uchodźcom. Chodzi m.in. o opłacenie zakwaterowania i wyżywienia w ośrodkach,...

Zamknij
RadioOlsztynTV