Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wracają obowiązkowe szczepienia u dzieci. „To bardzo ważne szczególnie teraz, podczas pandemii”

Można już szczepić dzieci. Po ponad miesięcznej przerwie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przywróceniu (od tego poniedziałku) szczepień obowiązkowych ujętych w Programie Szczepień Ochronnych u dzieci.

Przerwa spowodowana była zamknięciem i przystosowaniem do istniejących warunków pandemii przychodni lekarskich oraz przygotowaniu rodziców i dzieci do nowych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego – wyjaśnia Marek Behan z wojewódzkiej stacji Sanepidu w Olsztynie.

Z kolei dr Sławomir Ogórek, pediatra ze szpitala dziecięcego w Olsztynie podkreśla, że szczepienia ochronne są bardzo ważne podczas pandemii koronawirusa, ponieważ chodzi o to, by nie doszło równolegle do zakażenia innym wirusem, czy bakterią, bo wtedy COVID-19 może mieć cięższy przebieg.

Podczas pandemii koronawirusa specjaliści radzą, by dodatkowo zaszczepić się szczepionkami przeciwko grypie i pneumokokom.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, koronawirus, COVID-19, dr Sławomir Ogórek, Marek Behan
Elbląscy radni przyjęli uchwałę on-line. Podziękowali w niej osobom zaangażowanym w walkę z epidemią

Elbląska Rada Miasta przyjęła jednogłośnie uchwałę, w której składa podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w czasie epidemii koronawirusa w zapewnienie bezpieczeństwa elblążanom. Życzymy wam wytrwałości,...

Zamknij
RadioOlsztynTV