Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wraca sprawa odszkodowania za linię tramwajową. Firma żąda od władz Olsztyna gigantycznej sumy

Proces miasta Olsztyn i hiszpańskiej firmy FCC. Fot. A. Piedziewicz

Przerwa w procesie trwa od ponad roku. Hiszpańska firma FCC miała wybudować w Olsztynie linię tramwajową.

Za bardzo duże opóźnienia FCC została w 2013 roku wyrzucona z placu budowy. Dwa lata później zażądała od miasta 320 milionów złotych odszkodowania. To więcej, niż miało wynieść jej wynagrodzenie za pracę.

Proces przed olsztyńskim Sądem Okręgowym ruszył we wrześniu 2016 roku, ale po kilku rozprawach trzeba było go przerwać. Ta przerwa trwa już ponad rok. Powodem były problemy sądu ze znalezieniem biegłych. Teraz się udało. Opinię sporządzą biegli z Politechniki Warszawskiej.

Będzie to opinia w zakresie prawidłowości współpracy pomiędzy inwestorem, czyli miastem Olsztyn a projektantem na etapie tworzenia koncepcji projektowanych linii tramwajowych

– informuje sędzia Agnieszka Żegarska.

Jak informuje sąd, w najbliższym czasie biegli mają przyjechać do Olsztyna na wizję lokalną. Dopiero po tej wizji określą, w jakim terminie przygotują opinię.

Wyrzucenie FCC opóźniło i zwiększyło koszty budowy linii tramwajowej. Dlatego miasto również domaga się od Hiszpanów odszkodowania w wysokości przynajmniej 37 milionów złotych.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, hiszpanie, tramwaje, FCC, sąd okręgowy, Agnieszka Żegarska
Rada Miasta przyjęła budżet Olsztyna. Deficyt przekroczy 107 mln zł

Przyszłoroczny projekt budżetu Olsztyna zaprezentowany został w listopadzie. Dokument pokazywał wówczas znaczny, bo prawie 4-krotny wzrost deficytu w porównaniu z bieżącym rokiem, do 93 milionów złotych....

Zamknij
RadioOlsztynTV