Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wolne łóżka i respiratory w warmińsko-mazurskich szpitalach. Urząd wojewódzki podał najnowszy raport

Fot. Adobe Stock

W szpitalach województwa warmińsko-mazurskiego wolnych jest 431 łóżek i 33 respiratory dla chorych na COVID-19 – poinformowały w środę służby wojewody. Tego dnia w regionie potwierdzono 988 nowych zakażeń koronawirusem.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek przekazał, że obecnie w regionie jest ogółem 1188 łóżek covidowych, a 757 z nich jest zajętych. Ponadto szpitale dysponują 117 respiratorami przeznaczonymi dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, z czego 84 są zajęte.

W środę w województwie potwierdzono 988 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, z czego najwięcej w Olsztynie (136), Elblągu (101) i powiecie olsztyńskim (97). Warmia i Mazury były w tym dniu regionem o najwyższym w kraju wskaźniku zakażeń na 10 tys. mieszkańców (6,96).

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, w woj. warmińsko-mazurskim zmarło 15 osób – dwie z powodu COVID-19, a 13 w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, COVID-19
Pierwsi pracownicy szpitala wojewódzkiego zaszczepieni. Co z innymi placówkami w regionie?

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie pierwsi pracownicy zaszczepili się przeciwko COVID-19. Szpital otrzymał 150 dawek szczepionki, które zostaną dziś podane. Pierwszą pacjentką, która przyjęła szczepionkę...

Zamknij
RadioOlsztynTV