Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Mimo wieku jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Skromny jubileusz wojskowego ośrodka szkoleniowego w Mrągowie

Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie

Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia.

18 października 1960 roku generał dywizji Jan Ludwik Frey-Bielecki, dowódca Wojsk Lotniczych i Obrony Przeciwlotniczej Obszaru Kraju, wydał rozkaz sformowania takiej jednostki dla personelu na 100 miejsc w Mrągowie.

Głównym zadaniem ośrodka było szkolenie personelu latającego. Przez ten czas przez jego mury przewinęły się dziesiątki tysięcy żołnierzy. W 2005 roku, kiedy ośrodek został podporządkowany Dowódcy Garnizonu Warszawa, zaczęła zmieniać się infrastruktura, wyposażenie i sprzęt.

Dziś Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie jest jednym z najnowocześniejszych takich ośrodków w Polsce. Rozszerzył swój zakres działania o turnusy rehabilitacyjne dla żołnierzy powracających z misji czy turnusy readaptacyjno-kondycyjne dla weteranów poszkodowanych.

Ze względu na sytuację pandemiczną Komendant Ośrodka ppłk Wojciech Choiński zdecydował, że uroczystości jubileuszowe nie będą miały oficjalnej oprawy.

Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Mrągowo, szkolenie, jubileusz
E-Naukobus w jednej ze szkół w Mrągowie. Zajęciom towarzyszą interaktywne doświadczenia

Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie przygotowały specjalny program wspierający naukę zdalną. Oferta całodniowych zajęć online jest bezpłatna. Specjalny e-Naukobus wirtualnie odwiedza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV