Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojskowi judocy w Elblągu. Ponad stu zawodników walczy o medale Mistrzostw Polski Wojska Polskiego

Fot. M. Stankiewicz

Po raz kolejny Elbląg stał się stolicą wojskowego judo. Od kilku lat zawodowi żołnierze z całej Polski walczą tu o medale Mistrzostw Polski i o punkty w swojej rywalizacji między jednostkami.

Wśród ponad 130 zawodniczek i zawodników są osoby z dużym dorobkiem sportowym, także reprezentanci Polski. Ale swoich sił na macie próbują też specjaliści innych dyscyplin: zapaśnicy, bokserzy czy zawodnicy dżudżitsu.

Poziom jest wysoki, zupełni amatorzy nie mieliby tu szans – uważają uczestnicy mistrzostw. Od kilku lat Mistrzostw Polski Wojska Polskiego są rozgrywane właśnie w Elblągu – podkreśla pochodzący stamtąd wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Judo jest sportem, który wpisuje się w przygotowanie żołnierzy do służby.

Chętnie próbują swoich sił na macie także ci, którzy uprawiali inne sporty. I tacy żołnierze też próbują sił w mistrzostwach

– tłumaczy generał Marek Sokołowski, inspektor szkolenia w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

00:00 / 00:00

Zawody są rozgrywane w bezpiecznej atmosferze, bo większość zawodowych żołnierzy jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. Mistrzostwa Polski Wojska w judo są imprezą ujętą w kalendarzu Polskiego Związku Judo.

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, wojsko, Elbląg, armia, judo Elbląg
Szpital Miejski w Elblągu w pełni wraca do pracy

Od dziś Szpital Miejski w Elblągu w pełni wraca do pracy, zachowując jednak 33 łóżka covidowe. Oddział zakaźny, przeznaczony dla osób z koronawirusem będzie utrzymany. To...

Zamknij
RadioOlsztynTV