Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojskowe kolumny pojawią się na drogach regionu. Sprawdź, gdzie mogą wystąpić utrudnienia

Fot. 43. Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

Trwa przemieszczanie wojskowych kolumn zmierzających na ćwiczenia Saber Strike 22. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, że na niektórych trasach mogą zostać wprowadzone tymczasowe ograniczenia prędkości.

– Kolumn z pojazdami można się spodziewać m.in. na autostradzie A4 i drodze S8, ale też na drogach Warmii i Mazur – informuje Karol Głębocki – rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

W województwie warmińsko-mazurskim pojazdy wojskowe będzie można spotkać na drogach krajowych nr 16 i 63. Najczęściej pojazdy biorące udział w ćwiczeniach poruszać się będą w godzinach nocnych, aby w jak najmniejszym stopniu powodować utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą musiały się odbywać w ciągu dnia, a nawet w godzinach natężenia ruchu. Dlatego spotykając na drodze kolumnę pojazdów wojskowych, zachowajmy szczególną ostrożność.

00:00 / 00:00

Drogowcy ostrzegają, by nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Kierowcy muszą pamiętać o dużej masie wojskowych pojazdów, a co za tym idzie ich wydłużonej drodze hamowania. Sprzęt militarny jest przewidziany do zadań bojowych, a więc może nie mieć tak samo dobrej widoczności mijających go pojazdów jak samochody cywilne.

Ćwiczenia „Saber Strike 22” potrwają do 26 marca.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, przejazd, ćwiczenia wojskowe
Kolumny wojsk przejadą drogami regionu. Kierowców czekają utrudnienia

Po drogach 11 województw będą się poruszały kolumny pojazdów wojskowych. Ma to związek z wielonarodowym ćwiczeniem Saber Strike - poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, ostrzegając...

Zamknij
RadioOlsztynTV