Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojsko zatrudnia coraz więcej osób. „Może skorzystać na tym cały region”

Fot. WOT

Coraz więcej mieszkańców Warmii i Mazur znajduje zatrudnienie w wojsku. Nowo powstające jednostki w Ostródzie, Nidzicy, Iławie, Wielbarku, Olecku czy Ełku to tysiące nowych etatów – nie tylko wojskowych, ale też pracowników cywilnych, obsługujących te jednostki.

Jak podkreśla szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olsztynie pułkownik Artur Lichończak – na rozwoju wojska skorzystać może cały region.

Jako największy pracodawca w województwie, wojsko tworzy tysiące dodatkowych miejsc pracy. Żołnierze mają także rodziny, ich służba na miejscu sprawi, że mieszkańcy nie będą odpływać, lecz osiedlać się tu.

00:00 / 00:00

Pracodawcy z kolei zauważają, że wojsko zabiera siłę roboczą potrzebną także w innych przedsiębiorstwach. Rozwój 16. Dywizji Zmechanizowanej da jednak również potrzebną biznesowi infrastrukturę, rozwój dróg czy kolei – dodaje Marcin Adamczyk ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Warmii i Mazur.

00:00 / 00:00

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w tym roku planuje wcielić około 25 tysięcy żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w wojsko, praca, zatrudnienie
Polska stawia na bezpieczeństwo. Powstają nowe jednostki i zapora na granicy z Rosją

Rok wojny w Ukrainie to okres wzmacniania polskiej armii – w tym w województwie warmińsko-mazurskim. W ostatnim roku zapadały m.in. decyzje dotyczące powiększenia i doposażenia jednostek...

Zamknij
RadioOlsztynTV