Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda Artur Chojecki: Nauczyciele nie powinni obawiać się o swoje zatrudnienie

Wojewoda Artur Chojecki na spotkaniu w Lidzbarku Warmińskim, fot. R.Alchimowicz

Nauczyciele nie powinni się obawiać o swoje zatrudnienie, ale zmiany organizacyjne w oświacie są konieczne – mówił w Lidzbarku Warmińskim warmińsko – mazurski wojewoda.

Artur Chojecki rozmawiał z samorządowcami i dyrektorami placówek oświatowych z powiatu o stanie przygotowań do reformy edukacji.

Wójtowie i burmistrzowie zwracali uwagę na problemy z finansowaniem wprowadzanych zmian, a dyrektorzy placówek obawiają się problemów kadrowych. Wojewoda przypomniał, że przygotowywane są zmiany w systemie finansowania oświaty.

Zmiany powinny spowodować, że finansowanie oświaty będzie mniejszym obciążeniem dla budżetu gminy. Ale edukacja dzieci i młodzieży to nie jest koszt, tylko inwestycja, za którą odpowiedzialni są wszyscy

– powiedział Artur Chojecki. Zapewnił, że nie ma zagrożenia dla zatrudnienia nauczycieli, bo liczba uczniów w systemie nie zmieni się. Natomiast trzeba się liczyć z niezbędnymi zmianami organizacyjnymi.

Olsztyńskie Kuratorium Oświaty przedstawiło na spotkaniu ocenę projektów uchwał gmin w sprawie sieci szkół. Pozytywną opinię uzyskał projekt miasta Lidzbark Warmiński. W trakcie opracowywania jest propozycja gminy Kiwity oraz miasta i gminy Orneta. Opinię warunkową otrzymały gminy: wiejska Lidzbark Warmiński oraz Lubomino.

 

Wojewoda Artur Chojecki na spotkaniu w Lidzbarku Warmińskim, fot. R.Alchimowicz

Spotkanie wojewody z samorządowcami w Lidzbarku Warmińskim, fot. R.Alchimowicz

(ralch/kan/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński, Artur Chojecki
Ponad 800 tysięcy złotych trafi do organizacji ratowniczych. Najwięcej otrzyma giżycki MOPR

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przyznał 850 tysięcy złotych organizacjom zajmującym się ratownictwem wodnym. Najwyższą dotację otrzyma Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Giżycka, które dba o bezpieczeństwo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV