Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski: Władze partii kładą nacisk na dyscyplinę medialną posłów

Poseł PiS Wojciech Kossakowski. Fot. P.Getka

Zakończone wybory samorządowe i zbliżające się wybory w roku 2019 to były główne tematy wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS w Jachrance powiedział poseł Wojciech Kossakowski.

 Są to bardzo ważne i cenne spotkania, ponieważ na co dzień ciężko pracujemy, jesteśmy zajęci, a przez takie wyjazdy możemy być bliżej siebie i porozmawiać. Udział wzięli wszyscy ministrowie, premier, prezes. Głównym tematem było omówienie wyników w wyborach samorządowych.

Gość Porannych pytań potwierdził także informacje prasowe, że władze partii szczególny nacisk kładły na dyscyplinę medialną posłów.

Przekaz medialny jest bardzo ważny. Widzimy, że opozycja posługuje się językiem, który czasem jest nie do zaakceptowania. Są sytuacje, kiedy nasi posłowie są zbyt grzeczni i nie przerywają. Na to nie możemy liczyć z drugiej strony. Jesteśmy zakrzykiwani. Nie możemy w sposób swobodny i bezpośredni przekazać [tego co chcemy] na antenie, a szczególnie w tych mediach, które nie są przychylne Prawu i Sprawiedliwości. Stąd założenie, żeby posłowie występujący w mediach byli dobrze przygotowani i kompetentni oraz odpowiadać na ataki opozycji. To nie wyklucza bezpośrednich spotkań, które powinniśmy odbywać z mieszkańcami naszych miast, powiatów – to jest najlepszy bezpośredni kontakt. Był położony na to duży nacisk, żeby odbywać jeszcze więcej spotkań.

Wojciech Kossakowski wspominał również zmarłą przedwczoraj posłankę PiS – Jolantę Szczypińską.

Ta wiadomość bardzo zasmuciła wszystkich kolegów. (…) Tak ją zapamiętam – pogodną kobietę, która dba i myśli o innych. To jest bardzo wielki smutek i żal. Widać Pan Bóg miał inne plany wobec Joli i już nie ma jej z nami.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Kossakowskim

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Podbielska za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość, wybory samorządowe, Wojciech Kossakowski
Jerzy Szmit: Dobrze, że marszałkiem został Gustaw Marek Brzezin

- Dobrze, że marszałkiem województwa został Gustaw Marek Brzezin, bo to gwarantuje lepszą współpracę w sejmiku - uważa Jerzy Szmit, szef olsztyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości....

Zamknij
RadioOlsztynTV