Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Dobrze, że marszałkiem został Gustaw Marek Brzezin

Jerzy Szmit. Fot. Przemysław Getka

– Dobrze, że marszałkiem województwa został Gustaw Marek Brzezin, bo to gwarantuje lepszą współpracę w sejmiku – uważa Jerzy Szmit, szef olsztyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Jerzy Szmit przekonuje, że jest zadowolony z wyborów samorządowych, bo PiS zdobyło aż 11 mandatów, czyli prawie o połowę więcej niż poprzednio. I nie ukrywa, że jego partia proponowała koalicję Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, które ostatecznie połączyło się z Platformą Obywatelską. Jerzy Szmit przekonuje, że współpraca układałaby się w sejmiku gorzej, gdyby marszałkiem został ktoś z PO. Szef olsztyńskich struktur PiS dodał, że źle się stało, że głosami Platformy Obywatelskiej do prezydium nie został wybrany przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Zdaniem Stanisława Gorczycy, który reprezentuje w sejmiku Koalicję Obywatelską, niewybranie do prezydium reprezentanta Prawa i Sprawiedliwości nie ma wpływu na dobrą współpracę ze wszystkimi klubami.

00:00 / 00:00

Najwięcej, bo 12 mandatów w sejmiku województwa Warmii i Mazurach ma Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość – 11, a Polskie Stronnictwo Ludowe 7 mandatów.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, PiS, PO, Urząd Marszałkowski, Jerzy Szmit
Sejmikowa koalicja stała się faktem. Gustaw Marek Brzezin nadal marszałkiem, opozycja bez miejsca w prezydium sejmiku

Gustaw Marek Brzezin nadal marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego, opozycja bez miejsca w prezydium sejmiku województwa. To dzisiejsze decyzje wojewódzkich radnych. Wybór Gustawa Marka Brzezina z PSL na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV