Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku. Próbowali okraść piekarnię

Fot. KMP Olsztyn

Dwaj recydywiści zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas włamania do jednej z piekarni w Olsztynie, trzeciego ujęto kilka godzin później – podała w środę warmińsko-mazurska policja. Jeden z podejrzanych miał kastet i nóż.

Policyjni wywiadowcy otrzymali sygnał o podejrzanie wyglądających osobach, kręcących się w nocy w pobliżu jednej z piekarni. W pobliżu zastali zaparkowany samochód. Na widok funkcjonariuszy z piekarni wybiegł jakiś mężczyzna.

Jak przekazał podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji, doszło do szamotaniny z interweniującymi policjantami.

Napastnik wyposażony w kastet i składany nóż ruszył w stronę jednego z funkcjonariuszy. Zdecydowane działania zaowocowały obezwładnieniem i zatrzymaniem groźnego przestępcy. W piekarni zatrzymano drugiego z włamywaczy, który ukrył się za ladą.

– zaznaczył.

00:00 / 00:00

Trzeci, który czekał w aucie, wykorzystując zamieszanie, uciekł piechotą. Został zatrzymany po kilku godzinach od zdarzenia.

Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli m.in. cztery łomy, tzw. łamaki i skradzioną wcześniej kasetkę z pieniędzmi.

Według policji zatrzymani mężczyźni w wieku 29, 38 i 43 lat mieli już wcześniej na koncie przynajmniej po kilka kradzieży z włamaniem, za które orzekano wobec nich kary więzienia. Zakłady karne, w których przebywali w związku z przestępstwami przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu czy związanymi z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, opuścili pod koniec 2019 roku.

Jak przekazał podkom. Prokopczyk, w środę mężczyźni zostaną przesłuchani i będą im przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat więzienia. W związku z popełnieniem przestępstwa w warunkach recydywy ich przyszła kara może wzrosnąć o połowę.

Autor: M. Boguszewski(PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w włamanie, piekarnia
Ma na koncie kilkanaście włamań i kradzieży. 38-letni recydywista trafił do aresztu

Nawet 10 lat więzienia grozi recydywiście, któremu elbląska policja stawia zarzut 15 kradzieży z włamaniem. Śledczy pracowali nad tą sprawą od jesieni, bo mężczyzna działał na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV