Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wizyta minister Rafalskiej w Olsztynie, naruszenia przy udzielaniu urlopów i nowe przepisy dla koncernów budowlanych. O tym debatowali związkowcy i pracodawcy

Od lewej: Wiesław Łubiński, Wojciech Kowalski, Jarosław Szunejko, Waldemar Klocek

Gośćmi Leszka Cimocha byli:

  • Wojciech Kowalski – NSZZ Solidarność
  • Jarosław Szunejko – OPZZ
  • Wiesław Łubiński – Biznes Centre Club
  • Waldemar Klocek – Warmińsko – Mazurski Klub Biznesu

Wizyta minister Elżbiety Rafalskiej w Olsztynie.
Minister pracy i polityki społecznej przyjechała, aby spotkać się z Wojewódzką Radą Dialogu Społecznego. Poruszono m.in. tematy kreowania polityki rodzinnej, roli samorządów i finansowych skutków obniżenia wieku emerytalnego.

Nadużycia w udzielaniu urlopów
Państwowa Inspekcja Pracy odnotowuje coraz więcej naruszeń prawa w zakresie udzielania urlopów wypoczynkowych. Rzeczniczka Inspekcji powiedziała, że w ubiegłym roku w stosunku do roku poprzedniego o 100% wzrosła liczba osób, które z przysługującego urlopu mogły skorzystać dopiero po interwencji Inspektorów Pracy. Dzięki temu, na zaległe urlopy udało się ponad 22 tysiące osób.

Nowe przepisy dla dużych koncernów budowlanych
Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało wprowadzenie nowych przepisów, oznaczających koniec nadużyć dużych koncernów budowlanych, które nie płaca podwykonawcom za wykonane prace. Nowe prawo składałoby się z 4 filarów: obligatoryjny rachunek powierniczy, specjalny tryb administracyjny, komisja inwestycji drogowych oraz wprowadzenie nowego typu przestępstw.

Posłuchaj debaty związkowców i pracodawców

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wojciech Kowalski, Jarosław Szunejko, Wiesław Łubiński, Waldemar Klocek
Wojciech Kowalski: Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę jest do poprawienia

Wszystko to, co nie jest łamaniem prawa jest dozwolone  – tak o nowym prawie mówił Wojciech Kowalski z Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność. Ustawa o zakazie...

Zamknij
RadioOlsztynTV