Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kowalski: Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę jest do poprawienia

Wojciech Kowalski – NSZZ Solidarność. Fot. BSC

Wszystko to, co nie jest łamaniem prawa jest dozwolone  – tak o nowym prawie mówił Wojciech Kowalski z Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność. Ustawa o zakazie handlu obowiązuje od ponad dwóch miesięcy.

Nie jest ona w formie, którą przewidywaliśmy pierwotnie, ale czujemy się współodpowiedzialni i obserwujemy to co się dzieje. Będziemy starali się wspomagać Inspekcję Pracy.

Wojciech Kowalski podkreślał w Porannych Pytaniach , że Solidarność jest bardzo zadowolona z tego jak działają przepisy dotyczące ograniczenia handlu w niedzielę.

Część osób musiała się przyzwyczaić do nowego obyczaju, zwłaszcza ci, którzy niedzielę wiązali ze spacerem po sklepach. Jeżeli, ktoś potrzebuje jakiś zakupów, to realizuje je w mniejszych sklepikach i punktach, które są czynne. Część ludzi korzysta z tego wolnego czasu (…) Parę rzeczy, na które mieliśmy nadzieję spełniło się. Nie ma wyrazistych protestów. Ludzie powoli przyzwyczajają się. Najtrudniejszy okres mamy za sobą.

Zdaniem Wojciecha Kowalskiego pracownicy dużych sieci są zadowoleni z wprowadzonych zmian.

Teraz będziemy pracować nad wzrostem zarobków pracowników dużych sieci handlowych. Nie ma żadnych sygnałów o zwolnieniach pracowników, a były zapowiedzi, że co najmniej kilkadziesiąt osób straci pracę. Nie spadła też sprzedaż. Duże sieci wykorzystały możliwość reklamowania sobót jako dni, w których są dodatkowe obniżki. W mediach pojawiły się sygnały mówiące o tym, jak obejść przepisy ustawy.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Kowalskim

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, handel, NSZZ Solidarność, niedziela
Inwestor zbuduje fabrykę mebli w Nidzicy

Zakład będzie działać na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powstanie hala produkcyjna wraz z wyposażeniem zakładu w niezbędną infrastrukturę i maszyny. Przy fabryce ma powstać część...

Zamknij
RadioOlsztynTV