Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielkie inwestycje PKP. Nowy dworzec w Nidzicy już w tym półroczu

Tak będzie wyglądał dworzec kolejowy w Nidzicy. Materiały PKP SA

Program Inwestycji Dworcowych wkracza w decydującą fazę. W 2020 roku PKP S.A. planuje udostępnienie kolejnych dworców kolejowych po przebudowie, a także kontynuowanie i rozpoczęcie prac budowlanych i projektowych na wielu obiektach w całej Polsce.

W tym półroczu nowe dworce zostaną udostępnione podróżnym w Nidzicy, Sędziszewie Małopolskim, Oświęcimiu, Pomiechówku, Bielsku Podlaskim.

Rok 2020 będzie pod wieloma aspektami przełomowy dla największego programu przebudowy i budowy dworców w historii Polskich Kolei Państwowych.

Program Inwestycji Dworcowych jest jednym z filarów procesu inwestycyjnego, który prowadzimy na kolei od kilku lat, a który obejmuje również m.in. modernizację linii kolejowych oraz unowocześnienie taboru przez państwowych przewoźników pasażerskich i towarowych. Efekt synergii tych działań jest już widoczny w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju. Uważam, że obecny rok będzie dla niej przełomowy ze względu na zwiększające się zaawansowanie procesów inwestycyjnych

– mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Łączna wartość zakończonych przebudów dworców w ramach PID to nieco ponad 113 mln złotych, natomiast wartość projektów będących w trakcie, na różnych etapach inwestycji, szacuje się na ponad 1,5 mld złotych. Dzięki tym środkom dworce na terenie całego kraju stają się „obiektami nowoczesnymi, komfortowymi, a także dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz bardziej przyjaznymi środowisku”.

Przebudowa prawie 200 dworców kolejowych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 to pierwszy etap największego w historii PKP S.A. programu modernizacji i budowy dworców kolejowych. Większość – około 75 proc. – środków przeznaczonych inwestycje związane z przebudową polskich dworców stanowią fundusze Unii Europejskiej dystrybuowane w ramach m.in. Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (np. Bielsk Podlaski, Czeremcha, Nidzica).

 

Źródło: PKP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, inwestycje, remont, Nidzica, dworzec, modernizacja
Szczęk oręża, świst strzał i średniowieczne zwyczaje. Na zamku w Nidzicy odbyła się 10. Zimowa Rejza

Po raz 10. w pojedynkach indywidualnych i grupowych wzięli udział zawodnicy z Malborka, Mrągowa, Torunia, Olsztyna, Olsztynka, Szczytna, Gdańska i Nidzicy. Oprócz rycerzy, swoje umiejętności prezentowali...

Zamknij
RadioOlsztynTV