Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielkanocna Zbiórka Żywności trwa. „Zachęcamy do wsparcia tych, którym brakuje środków”

Fot. Bank Żywności w Olsztynie

Rozpoczęła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Dzisiaj i jutro w sklepach całego regionu można wesprzeć najbardziej potrzebujące osoby, wkładając produkty do specjalnych koszy.

Do dzielenia się z innymi przed zbliżającymi się świętami zachęcają wolontariusze w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach.

Wolontariusze stanęli przed olsztyńskimi sklepami, ale także sklepami w regionie. Zdecydowanie mniej tych wolontariuszy stanęło niż w ubiegłym roku. Niemniej prawie 30 sklepów w Olsztynie i prawie 200 w regionie mamy obstawionych. Zachęcamy Państwa, abyście przez 2 dni wrzucali do koszyków i wsparli tych, którym często brakuje środków na to, żeby zrobić zakupy i żeby zastawić świąteczny stół

– mówi Jolanta Markiewicz z Banku Żywności w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Zebrane artykuły trafią przed świętami do osób potrzebujących.

Żywność, którą zbieramy na terenie Olsztyna, trafi do naszego magazynu. Następnie za pośrednictwem sieci naszej organizacji trafią do osób najbardziej potrzebujących. W regionie organizacje zbierają zazwyczaj na swoje potrzeby. W porozumieniu z lokalnym MOPS-em, GOPS-em lub innymi organizacjami wyszukują osoby, do których powinna trafić.

00:00 / 00:00

W sklepach wystawione są specjalne kosze, a do przekazywania żywności zachęcają wolontariusze. Zbiórka jest dwudniowa. Potrwa dzisiaj do godziny 20 i jutro od 9 do 20.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności, zbiórka żywności, potrzebujący
Czy te święta będą skromniejsze? Bank Żywności pilnie poszukuje wolontariuszy

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności będzie w regionie niewielka - przewiduje Bank Żywności w Olsztynie. Do początku dwudniowej akcji zostało kilka dni, a wolontariuszy jest ponad dwukrotnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV