Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Wicepremier Kowalczyk z wizytą w regionie. Odpowiadał na pytania rolników

Fot. W-MUW

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk odwiedził Warmię i Mazury. Polityk spotkał się z rolnikami w Bartoszycach, Pasłęku i Gronowie Elbląskim. W czasie spotkań poruszył ważne dla rolników kwestie i odpowiadał na pytania zgromadzonych.

Podczas spotkań z mieszkańcami regionu wicepremier Henryk Kowalczyk rozmawiał na temat sytuacji na rynku nawozów i rynku trzody chlewnej, rolniczych emerytur i działalność Krajowej Grupy Spożywczej.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że w latach 2020 i 2021 sprzedaż trzody chlewnej odbywała się w całej Europie poniżej wszelkich kosztów. W tym samym czasie polski rząd zastosował system dopłat do loch, aby ograniczyć zamykanie gospodarstw zajmujących się produkcją trzody chlewnej.

Będzie dalsze wsparcie w postaci jednorazowej dopłaty od 2 400 zł przy 10 sztukach, do 70 tys. zł przy 500 sztukach i więcej. Mamy zgodę Komisji Europejskiej i przygotowujemy niezbędne przepisy krajowe

– zapowiedział wicepremier Kowalczyk.

Fot. W-MUW

Polityk odniósł się także do kwestii emerytur rolniczych.

Od marca 2023 roku sposób waloryzacji w KRUS będzie taki sam, jak w systemie ZUS-owskim

– powiedział wicepremier Henryk Kowalczyk.

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Redakcja: M. Rutynowski za MRiRW

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spotkania, rolnictwo, rolnicy, trzoda chlewna, Henryk Kowalczyk, nawozy, minister rolnictwa i rozwoju wsi
Bezpieczeństwo białkowe kraju tematem seminarium w Ośrodku Doradztwa Rolniczego

Rośliny bobowate mogą być alternatywą dla soi GMO. O bezpieczeństwie białkowym kraju rozmawiano podczas seminarium w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. - Jesteśmy liderem w...

Zamknij
RadioOlsztynTV