Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpieczeństwo białkowe kraju tematem seminarium w Ośrodku Doradztwa Rolniczego

Fot. Pixabay.com

Rośliny bobowate mogą być alternatywą dla soi GMO. O bezpieczeństwie białkowym kraju rozmawiano podczas seminarium w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

– Jesteśmy liderem w skali kraju w uprawie bobiku, a ostatni sezon pokazał też nowe drogi rozwoju uprawy bobowatych – mówi Rafał Banasiak, prezes klastra Agroport Bartoszyce.

Ciekawostką ostatniego sezonu jest słonecznik, ale też i soja, wyniki uprawy są zaskakująco dobre, choć cały czas stawiamy na naszą soję północy, czyli bobik.

00:00 / 00:00

Zdaniem hodowców zwierząt obecnie nie da się w pełni zastąpić importowanej soi rodzimym białkiem roślinnym, ale warto zwiększać areał bobowatych, bo uzupełniają one zapotrzebowanie na paszę, a także pozytywnie wpływają na bioróżnorodność uprawianych gleb.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, rolnictwo, zwierzęta, hodowcy, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, rośliny bobowate
Politycy nie wykluczają pojawienia się przygotowanych przez Rosję migrantów

Szef Kancelarii Premiera Marek Kuchciński powiedział, że budowa tymczasowej zapory na granicy z Obwodem Kaliningradzkim to dowód dbałości rządu o bezpieczeństwo obywateli oraz ład w naszym...

Zamknij
RadioOlsztynTV