Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiceminister Ryszard Kamiński: klienci rolników wymuszają produkcję wysokiej jakości

Fot. gov.pl

– Rozumiem protesty. Bycie polskim rolnikiem nie jest obecnie łatwe – stwierdził w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Ryszard Kamiński, wiceminister rolnictwa. Jego zdaniem wyzwań i zagrożeń nie brakuje, a jednym z nich jest brak stabilności rynku.

Ryszard Kamiński uczestniczy w spotkaniu związanym z produkcją żywności wysokiej jakości „Biotech2.0” w Olsztynku. Podkreślił, że produkcja ekologiczna w Polsce nie jest konsekwencją unijnych rygorów:

Powtarzam to do znudzenia, że nie jest tak, że podążamy za oczekiwaniami Unii Europejskiej, tylko świadomi konsumenci, jako klienci rolników, wymuszają produkcję wysokiej jakości.

Wiceminister  zapewnił także w rozmowie z Radiem Olsztyn, że będą dodatkowe fundusze na wsparcie producentów trzody chlewnej poszkodowanych przez wystąpienie afrykańskiego pomoru świń.

Jak zwykle w takich sytuacjach rolnicy mają poczucie, że te działania mogą być niewystarczające. Że nie wystarczy tych środków, czy będą one zbyt niskie. Nie możemy zagwarantować, że w całości ich problemy finansowe zostaną rozwiązane przez wsparcie państwa, ale państwo ma złagodzić ten kryzys, na to muszą się znaleźć środki publiczne.

Wiceminister rolnictwa przychylnie mówił też o pomyśle zwolnienia rolników z zakazu handlu w niedziele i umożliwienia im sprzedaży własnych produktów bez wnoszenia opłaty targowiskowej. Taki projekt złożyli w Sejmie posłowie Kukiz-15 i PiS.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo
Spotkanie producentów żywności w Olsztynku. Ekologiczne rolnictwo to światowa konieczność

Produkcja żywności wysokiej jakości i powrót do tradycyjnej, dobrej kultury rolnej to nie tylko nowy trend, to światowa konieczność. Mówią o tym uczestnicy międzynarodowej konferencji Biotech...

Zamknij
RadioOlsztynTV