Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiceminister obrony Paweł Zalewski: Rosja zrobi wszystko, żeby nas podzielić

Paweł Zalewski.

Paweł Zalewski Fot. Ł. Sadlak

– Rosji zależy na sianiu chaosu, szczególnie w obliczu zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego – przekonywał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister obrony Paweł Zalewski, lider listy wyborczej Trzeciej Drogi do europarlamentu w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Premier Donald Tusk stwierdził, że rosyjskie służby mogą intensyfikować różnego rodzaju działania przed eurowyborami. Paweł Zalewski podkreślał zaś na naszej antenie, że Rosja z dużą uwagą przygląda się wyborom do europarlamentu.

Rosja chce doprowadzić do chaosu, szczególnie w okresie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mam wrażenie, że dla Rosji jest to znacznie ważniejsze niż dla wielu z nas. Rosja wie o tym, że może nas pokonać tylko wtedy, kiedy nas podzieli, bo razem jesteśmy nie do pokonania. Ona robi wszystko, żeby nas podzielić i są takie siły polityczne, które mówią: wyjdźmy z Unii Europejskiej, po co nam ona?

– mówił wiceminister Zalewski.

O tym, kto zasiądzie w Parlamencie Europejskim, Polacy zdecydują 9 czerwca.

W środę premier Słowacji Robert Fico został postrzelony po wyjazdowym posiedzeniu rządu. Sprawca oddał pięć strzałów z pistoletu, trzy pociski trafiły premiera. Powodem zamachu miał być brak zgody na politykę rządu. Odnosząc się do tego wydarzenia gość Porannych Pytań powiedział, że to przykład, jak działa polityczna polaryzacja.

To jest straszna historia i ona pokazuje, w jaki sposób straszna polaryzacja, która ma miejsce na Słowacji, motywuje ludzi do działań. Przecież polaryzacja nie jest tylko na Słowacji, jest również w innych krajach, także w Polsce. Musimy zrobić krok do tyłu i zastanowić się, gdzie to nas prowadzi

– zaznaczył poseł.

Sprawcą zamachu jest 71-letni literat-amator, który pracował jako ochroniarz i miał legalny dostęp do broni palnej. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa z premedytacją.

Posłuchaj audycji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Poranne Pytania
Marszałek Kuchciński: nie pozwolimy stracić środków unijnych

- Pierwszym wyzwaniem jest sprawne inwestowanie funduszy europejskich – mówił w Porannych Pytaniach Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego wybrany we wtorek na nową kadencję. Odniósł się...

Zamknij
RadioOlsztynTV