Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

W weekend startuje LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku Welskim

Fot. triathlonenergy.pl

30 czerwca w Lidzbarku Welskim rozpoczyna się LOTTO Triathlon Energy. Impreza potrwa do 1 lipca.

Triathloniści rywalizować będą na trzech dystansach: 1/8 Ironman, 1/4 tego dystansu i popularnej “połówce”, czyli 1/2 Ironman. Startujący mają do przepłynięcia odpowiednio 475, 950 i 1900 metrów, do przejechania na rowerze 22,5, 45 i 90 kilometrów, a całą rywalizację kończą biegiem 5,25 km, 10,5 km i 21,1 km. Rywalizacja odbywa się indywidualnie oraz w sztafetach. W niedzielę pierwsi do wody wejdą triathloniści, którzy będą walczyć na najdłuższym dystansie.

Dzień wcześniej odbędzie się trzecia edycja cross kajaków, czyli zabawa charytatywna dla mieszkańców, zawodników i turystów na plaży miejskiej w Lidzbarku.

W zawodach weźmie udział Mistrz Świata 2017 – Marcin Konieczny, który podczas LOTTO Triathlon Energy wystąpi w kilku rolach. Zawodnika, konferansjera i prelegenta. Na zawodach pojawi się także inne znane nazwisko – Maciej Chmura, mistrz Polski na pełnym dystansie Ironman w Poznaniu.

Fot. triathlonenergy.pl

Fot. triathlonenergy.pl

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Triathlon, Marcin Konieczny, LOTTO Triathlon Energy
Na weekend Olsztyn stał się triathlonową stolicą Europy [ZDJĘCIA]

 Po sobotnim Pucharze Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim, w niedzielę rozgrywany jest Puchar Polski na dystansach supersprinterskim, sprinterskim i olimpijskim. Do niedzielnych startów zgłosiło się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV