Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„W tym trudnym czasie pamiętajmy o chorych i ubogich”. Posłuchaj rozmowy z prezesem PCK w Elblągu

Fot. M. Stankiewicz

– Pomagając uchodźcom wojennym z Ukrainy nie zapominajmy o naszych mieszkańcach, którzy bez wsparcia będą w trudnej sytuacji – apelował gość Porannych Pytań Kazimierz Stańczyk, prezes oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu.

– W tym czasie trudne jest organizowane zbiórek i kwest na potrzeby ludzi chorych i ubogich. Dlatego 8 maja PCK zorganizuje w Elblągu specjalną akcję – uprzedza Kazimierz Stańczyk.

Polski Czerwony Krzyż włączył się nie tylko w pomoc uchodźcom z Ukrainy w Polsce, ale też wspiera ludzi, którzy zostali w kraju objętym wojną. Organizowana jest tam pomoc rzeczowa i korytarze humanitarne. Warto pamiętać, że Czerwony Krzyż wciąż ma też komórkę, która pomaga w poszukiwanych zaginionych osób i rodzin, które rozdzieliła wojna. Krajowe Biuro Informacji i Poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża działa w Warszawie.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Wniosek o odwołanie marszałka Senatu i pomoc uchodźcom. Posłuchaj Porannych Pytań

O wniosku Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie marszałka Senatu oraz pomocy uchodźcom rozmawiali w Porannych Pytaniach senatorowie z naszego regionu - Bogusława Orzechowska z Prawa i...

Zamknij
RadioOlsztynTV