Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W trzy sekundy do setki! Nowe motocykle w elbląskiej policji

Fot. J. Sawicki

Na ulice Elbląga oraz okolic wyjechały policyjne motocykle, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach oraz skrócić czas dojazdu do miejsca interwencji mundurowych. Policjanci odebrali dziś trzy z czterech maszyn.

Przekazane jednoślady to BMW R 1250 RT w wersji przystosowanej do wymogów policji. Z takich pojazdów korzystają np. funkcjonariusze w Niemczech. Jak mówił na antenie Radia Olsztyn nadkomisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji, motory wyróżniają się przede wszystkim nowym wyglądem.

Wszystkie motocykle, które otrzymaliśmy są w tak zwanej nowej odsłonie, polegającej na najnowszym policyjnym oznakowaniu. Chodzi o zupełnie nowe elementy odblaskowe oraz bardziej widoczne kolory

– zaznaczył policjant.

Maszyny o mocy 136 KM rozpędzają się „do setki” w trzy sekundy, a ich maksymalna prędkość znacznie przekracza 200 km/h. Na wyposażeniu są też gmole z przodu i z tyłu, LED-owe sygnały uprzywilejowania, wzmocnione boczne kufry, megafony czy oświetlenie pomocnicze.

Pojazdy będą używane przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z funduszy Unii Europejskiej.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: Ł. Sadlak

Fot. J. Sawicki

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, motocykle
Bliższe Spotkania z Elbląga – 11.08.2022

Dziś Bliższe Spotkania z plenerowego studia na placu katedralnym w Elblągu. Monika Szczygło i Robert Lesiński rozmawiali z gośćmi o formach przestrzennych, o budżecie obywatelskim i...

Zamknij
RadioOlsztynTV