Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania z Elbląga – 11.08.2022

Dziś Bliższe Spotkania z plenerowego studia na placu katedralnym w Elblągu. Monika Szczygło i Robert Lesiński rozmawiali z gośćmi o formach przestrzennych, o budżecie obywatelskim i elbląskich pomnikach.

Sezon turystyczny w pełni, pogoda dopisuje. Co można ciekawego zobaczyć w Elblągu? O historii i dzisiejszym stanie tutejszych form przestrzennych opowiadała Adriana Strukowicz, a o atrakcjach przygotowanych na najbliższy weekend mówił Leszek Marcinkowski, prezes PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

00:00 / 00:00

W tym roku mieszkańcy Elbląga złożyli ponad 100 wniosków do budżetu obywatelskiego, a do głosowania zakwalifikowały się 43 projekty. O tegorocznej – już XI edycji budżetu obywatelskiego i projektach zrealizowanych w poprzednich latach mówiła Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu .

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Z budżetu obywatelskiego odnawiany jest także pomnik Odrodzenia. Wraz z wymianą nawierzchni wokół pomnika znajdującego się na Placu Konstytucji to jedno z zadań zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Za tą inwestycją zagłosowało ponad tysiąc mieszkańców.

O Pomniku Odrodzenia i nie tylko opowiadał Michał Kozłowski z Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za  D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Bliższe Spotkania z placu katedralnego w Elblągu

Czwartkowe Bliższe Spotkania poprowadzimy dziś z plenerowego studia. Spotkacie nas na placu katedralnym w Elblągu. Opowiemy o historii i dzisiejszym stanie tutejszych form przestrzennych. Porozmawiamy także...

Zamknij
RadioOlsztynTV