Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przekaż potrzebującym coś do jedzenia, w zamian zrobisz badania!

W zamian za żywność zostaniesz zbadany, fot. K.Grabowska

Przekaż potrzebującym coś do jedzenia, w zamian zmierz ciśnienie, zbadaj poziom cukru lub zrelaksuj się podczas masażu. Na Warmii i Mazurach podobnie jak w całym kraju trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności.

Uczestniczy w niej około 30 tysięcy wolontariuszy w prawie 350 miastach i wsiach całej Polski, w tym w 300 sklepach na Warmii i Mazurach. Wielkanocną Zbiórkę Żywności od kilku lat organizuje Bank Żywności. Chodzi o to, by z pomocą żywnościowa dotrzeć do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, a także zapewnić im godne Święta Wielkanocne.

Kinga Grabowska sprawdzała jak zbiórka przebiega w Olsztynie. Spotkała się z wolontariuszkami Laurą Foltak i Julią Mikołajczyk, rozmawiała też z tymi, którzy przez Wielkanocą postanowili podzielić się z potrzebującymi.

Do działań w Olsztynie przyłączyło się stowarzyszenie diabetyków, którego członkinie w zamian za dary wykonują profilaktyczne badania. Za włożenie do kosza banku żywności odpowiednich produktów mierzą ciśnienie i poziom cukru we krwi.

00:00 / 00:00

Zapraszała Henryka Wiśniewska z olsztyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Dodajmy, że jak co roku podczas wielkanocnej zbiórki najbardziej potrzebne są produkty suche jak ryż, mąka, kasza, makarony, konserwy i słodycze. Wielkanocna Zbiórka Żywności potrwa do jutra (2.04). W ubiegłorocznej zbiórce dzięki pracy wolontariuszy do najuboższych w regionie trafiły ponad 32 tony żywności.

W zamian za żywność zostaniesz zbadany, fot. K.Grabowska

Podarowana żywność, fot. K.Grabowska

(grab/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, zbiórka, Caritas
50 tysięcy mieszkańców Warmii i Mazur korzysta z pomocy żywieniowej. Wkrótce wsparcie może dostać nawet 20% osób więcej

Zmiany w programie pomocy żywnościowej na lata 2014-2020. Dzięki tym zmianom z darmowej żywności skorzysta więcej osób – ale będą też dodatkowe działania szkoleniowe. Program pomocy...

Zamknij
RadioOlsztynTV