Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W szałasie i pustostanie chcieli spędzić zimę. Znaleźli ich funkcjonariusze Straży Granicznej

Strażnicy graniczni uratowali bezdomnych przed zamarznięciem, fot. WMSG

Straż Graniczna znalazła wychłodzonego 67-latka, który próbował schronić się przed zimnem pustostanach. Kilka dni wcześniej funkcjonariusze pomogli bezdomnemu, który chciał zimę spędzić  w szałasie.

Wczoraj wieczorem  patrol Straży Granicznej podczas sprawdzania opuszczonych budynków gospodarczych, natknął się na mieszkającego tam mężczyznę.  Był wyziębiony i skarżył się na silny ból ręki. Z objawami wychłodzenia i podejrzeniem złamania ręki trafił do szpitala w Giżycku.

Wcześniej pograncznicy z placówki w Barcianach pomogli 37-latkowi, który zamierzał spędzić zimę mieszkając w szałasie z plandeki. W lesie, na terenie bagnistym i trudno dostępnym  postawił namiot z folii, pod którym wykopał 3-metrową ziemiankę. Został  przekazany Straży Miejskiej i pracownikom MOPS w Węgorzewie.

Koniec roku to trudny czas dla bezdomnych, aby uchronić ich przed śmiercią wystarczy powiadomić policję lub służb miejskie.

Redakcja: A.Socha/WMSG

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bogumiła Czerniawska z Pisza została „Człowiekiem bez barier 2017”

Gala konkursu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji nagradza w ten sposób osoby niepełnosprawne, które swoim działaniem przełamują bariery i stereotypy. Honorowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV