Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W służbie ojczyźnie. Kolejni terytorialsi zasilą szeregi Warmińsko-Mazurskiej Brygady

Fot. DWOT

Niemal sto kolejnych osób rozpoczęło 16-dniowe szkolenie podstawowe w 43. Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie. Kandydaci, którzy pozytywnie je ukończą, po złożeniu przysięgi, będą służyć w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Nowo powołani żołnierze swój pierwszy dzień w służbie rozpoczęli od wypełnienia ankiety czyli tzw. wywiadu na temat stanu ich zdrowia oraz dotychczasowej aktywności. Zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej oraz przeszli badania lekarskie.

Po wydaniu umundurowania oraz wyposażenia, żołnierze zostaną przeszkoleni z zakresu znajomości i budowy broni. Każdemu z ochotników zostanie przydzielony karabinek MSBS Grot, który będzie im towarzyszył aż do momentu zakończenia szkolenia. W kolejnych dniach kandydaci będą nabywali praktyczne umiejętności posługiwania się bronią, poznają podstawowe zasady pola walki oraz topografii terenu.

Całe szkolenie odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. 23 sierpnia zakończy się uroczystą przysięgą wojskową w Braniewie.

 

Źródło: 4.W-MBOT
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOT, Wojsko Obrony Terytorialnej
WOT wesprą polskich przewoźników w ramach walki z koronawirusem

Wojska Obrony Terytorialnej w ramach wsparcia działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa będą wspierać polskich przewoźników; zakres współpracy jest szeroki: od pobierania wymazów od kierowców...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV