W skansenie koło Elbląga stanie pomnik wybitnego pszczelarza
Elbląscy pszczelarze szykują się do jubileuszu 100. rocznicy powołania protoplasty Polskiego Związku Pszczelarskiego, jednej z największych takich organizacji na świecie. – To jest okazja do uczczenia pamięci o zasłużonych postaciach tej branży na przestrzeni dziejów – podkreśla Waldemar Badeński, prezes regionalnego związku w Elblągu.
Najwybitniejszą z nich jest działający w XIX wieku ksiądz doktor Jan Dzierżon, któremu elbląscy pszczelarze postawią pomnik. – To jest taki Kopernik pszczelarstwa. Zaczął wykorzystywać wiele rzeczy, które są fundamentalne dla rozwoju pszczelarstwa na całym świecie – dodaje Waldemar Badeński.
Pomnik księdza Jana Dzierżona stanie w Skansenie Pszczelarskim w Karczowiskach Górnych koło Elbląga. Jego odsłonięcie zaplanowane jest na początku sierpnia, podczas jubileuszu stulecia związku.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska













![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)













