Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W przyszłym tygodniu rusza druga tura szczepień nauczycieli i medyków

Fot. PAP/EPA

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zaszczepił już blisko 400 pacjentów onkologicznych, będących w trakcie terapii. W planie jest kontynuacja szczepień wśród nauczycieli.

Placówka zgłosiła też gotowość przyjęcia elbląskich zakładów pracy, jeśli zbiorą wymaganą liczbę chętnych. W przypadku chorych na raka konieczna jest podwójna kwalifikacja medyczna – przypomina Bożena Ropelewska, dyrektor ds. pielęgniarstwa w szpitalu wojewódzkim.

Zdarza się, że na ostatnim etapie pacjent nie może zostać zaszczepiony, bo jego stan zdrowia na to nie pozwala. Zdarza się także odmowa, ze względu na to, że chory nie może dotrzeć do szpitala i wymaga podania szczepionki przez zespół wyjazdowy. Szczepionki, które nie zostały wykorzystane są podawane innym osobom, z przygotowanej wcześniej listy rezerwowej. To przede wszystkim medycy, którzy nie byli dotąd szczepieni lub członkowie ich rodzin.

W maju w szpitalu przy ulicy Królewieckiej zacznie się II tura szczepienia nauczycieli i grupy O. Na liście jest blisko półtora tysiąca osób. Ten etap akcji realizowany będzie do połowy czerwca.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szczepienie, szpital wojewódzki
Handlowali skradzionymi w Niemczech luksusowymi zegarkami i biżuterią. Przestępców tymczasowo aresztowano

Funkcjonariusze morskiego oddziału straży granicznej wspólnie z pomorską policją zatrzymali w jednej z miejscowości koło Elbląga grupę przestępców związaną z napadami na salony jubilerskie w Polsce...

Zamknij
RadioOlsztynTV