Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W powiecie ostródzkim powstaje elektroniczna mapa fascynujących miejsc i obiektów

Fot. FB Pomniki Przyrody Powiatu Ostródzkiego

Powstaje mapa pomników przyrody powiatu ostródzkiego. Na terenie powiatu jest 156 pomników przyrody, to drzewa, głazy i grupy drzew.

Znajdą się na niej między innymi: prawdopodobnie najgrubsza wierzba w Polsce, która rośnie w Nowym Dworze nieopodal Morąga i ma 880 centymetrów obwodu, przy zaledwie 10 metrach wysokości, czy ponad 150 lip przy jednej z alei w gminie Grunwald.

Idea stworzenia takiej mapy pojawiła się po spacerze w poszukiwaniu jednego z pomników przyrody, kiedy dotarcie do celu okazało się bardzo trudne

– wyjaśnia Artur Munje ze Stowarzyszenia M14StO.

Na elektronicznej mapie zostaną zaznaczone koordynaty pomników przyrody powiatu ostródzkiego, a także ciekawostki przyrodnicze i atrakcje turystyczne w pobliżu pomników.

Mapa ma być gotowa już tej jesieni, a pomóc w jej przygotowywaniu może każdy. Stowarzyszenie M14StO ogłosiło konkurs „Znajdź swój pomnik przyrody” i zachęca do poszukiwania ciekawych obiektów przyrodniczych w swojej okolicy na terenie powiatu ostródzkiego.

Fot. FB Pomniki Przyrody Powiatu Ostródzkiego

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drzewa, pomnik przyrody, powiat ostródzki
Parafia z gigantyczną karą za nielegalną wycinkę drzew na dawnym cmentarzu

Urząd gminy Ełk nałożył na Parafię św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej karę ponad miliona 900 tysięcy złotych za wycięcie bez pozwolenia 269 drzew, które...

Zamknij
RadioOlsztynTV