Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

W Orzyszu startuje jeden z najtrudniejszych biegów ekstremalnych w Polsce

Bieg Tygrysa. Fot. Małgorzata Zbrożek

Już po raz ósmy w Orzyszu odbywa się Bieg Tygrysa. To specjalne zawody, które mają nie tylko popularyzować sporty proobronne, wojskowość oraz służby w Siłach Zbrojnych RP, ale również zdrowe i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Jeden z najtrudniejszych biegów ekstremalnych promuje też Orzysz jako wojskową stolicę Polski. To mazurskie miasto wielu kojarzy się z wojskową jednostką karną zlikwidowaną ponad 25 lat temu. Pozostał „tygrys” – nazwa, którą określało się żołnierzy jednostki karnej w Orzyszu odbywających 40-dniową służbę.

Jak podkreślają organizatorzy, obecnie do Orzysza zapraszani są pasjonaci, którzy chcieliby zmierzyć się z legendą tej jednostki i poczuć trudy rywalizacji na orzyskim poligonie. Zawody odbywają się w czterech kategoriach. Na „Crossie Poligonowym” na biegaczy czeka 21-kilometrowa trasa z przeszkodami naturalnymi. „Zaprawa” to 12-kilometrowy bieg z 30 przeszkodami. Jak twierdzą organizatorzy, najtrudniejsze są: Mała i Duża Beczka, czyli 30 kilometrów biegu i 100 przeszkód. Na Małej Beczce trzeba pobiec w wojskowych butach i spodniach, a na Dużej Beczce w dwuosobowych zespołach i dodatkowym obciążeniu.

Zwycięzcy otrzymają upominki i pamiątkowe medale.

Bieg Tygrysa w Orzyszu. Fot. M. Zbrożek

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowskja-Chromy

Więcej w zawody, bieg, Orzysz
Teatr połączył Polaków i Ukraińców

Przez 10 dni młodzi artyści z Olsztyna, Mrągowa, Ełku oraz Drohobycza na Ukrainie uczestniczyli w zajęciach teatralnych. W Nowych Gutach koło Orzysza kończy się plener teatralny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV