Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie zaparkowały czerwone busy SLD

Politycy SLD jeżdżą po kraju czerwonymi busami

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej objeżdżają Polskę, przekonując do głosowania na lewicę w wyborach parlamentarnych.

Podróże odbywają się w ramach akcji informacyjnej „Masz dość? Chodź z nami!”. Był to ostatni wyjazd czerwonych busów SLD w tych barwach. Jak zapowiadają działacze Sojuszu, dalej autobusowa kampanie wyborcza będzie prowadzona już pod egidą Zjednoczonej Lewicy.

Poseł SLD Dariusz Joński mówi, że jego ugrupowanie chce zatrzymać idące do władzy Prawo i Sprawiedliwość, ale ma też propozycje zmian w prawie.

00:00 / 00:00

Według posła SLD profesora Tadeusza Iwińskiego koalicja lewicowych ugrupowań ma spore szanse w październikowych wyborach.

00:00 / 00:00

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej twierdzą, że w październikowych wyborach koalicja ugrupowań lewicowych, która właśnie powstaje, zdobędzie wynik na poziomie kilkunastu procent. Na razie, według różnych sondaży, taka koalicja mogłaby liczyć na poparcie od kilku do około 10 procent głosów.

Poseł Tadeusz Iwiński poinformował, że we wtorek i w środę posłowie SLD spotkają się z mieszkańcami Olsztyna, Mrągowa oraz Giżycka i Ełku. Polityk zaznaczył, że Warmia i Mazury są jednym z najbiedniejszych regionów w całej Unii Europejskiej i mieszkańcy tych terenów potrzebują pomocy. Iwiński przypomniał, że Klub Parlamentarny SLD składał w Sejmie projekt ustawy dotyczący rekompensaty dla ofiar transformacji, który byłby kierowany m.in. na tereny popegeerowskie. Wyjazdy posłów lewicy po Polsce mają być kontynuowane, ale już pod szyldem Zjednoczonej Lewicy.

 

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, bus, SLD
Zamieszanie wokół list wyborczych PO

Wewnętrzny spór w warmińsko-mazurskiej Platformie Obywatelskiej po zarekomendowaniu list wyborczych do parlamentu. Odwołanie od decyzji zarządu regionu chce złożyć posłanka PO - Beata Bublewicz, która dostała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV