Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie spotkało się ponad 100 chirurgów dziecięcych z całej Polski

Seria skomplikowanych operacji kręgosłupa w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Fot. I. Malewska

W stolicy Warmii i Mazur lekarze specjaliści biorą udział w ogólnopolskiej konferencji Interregio 2018.

Przez trzy dni lekarze będą praktycznie i teoretycznie doskonalić się w nowoczesnych technikach leczenia chirurgicznego najmłodszych pacjentów. Dziś odbywają się praktyczne pokazy zastosowania mało inwazyjnych technik operacyjnych. Uczestnicy zgromadzeni na sali konferencyjnej na żywo obserwują transmisję z operacji laparoskopowych wykonywanych na bloku operacyjnym.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest wiodącą placówką w Polsce szkolącą chirurgów w praktycznym zastosowaniu laparoskopii. Przewidziano cykl wykładów poświęconych najnowszym trendom w laseroterapii i leczeniu nowotworów skóry.

W konferencji uczestniczą między innymi: krajowy konsultant w dziedzinie chirurgii dziecięcej profesor Janusz Bohosiewicz i dr hab. krajowy konsultant w dziedzinie dziecięcej urologii Tomasz Koszutski.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w operacja, konferencja, lekarze, zabieg, chirurdzy
Rośnie liczba osób odpornych na antybiotyki. W Piszu naukowcy rozmawiają zdrowiu

Teoretycy i praktycy wymieniają się doświadczeniami z różnych dziedzin medycyny, m.in. onkologii, czy chorób zakaźnych, które stają się coraz większym zagrożeniem dla całego społeczeństwa Już po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV