Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie rusza proces Remedium. Od kilkuset osób spółka wyłudziła ponad 60 milionów złotych

Właściciel Remedium oskarżony jest o 10 przestępstw

Rozpoczyna się proces prezesa spółki  finansowej Remedium Sylwestra S. podejrzanego o wyłudzenie 60 milionów złotych.

Akt oskarżenia w sprawie piramidy finansowej prokuratura przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie w październiku ubiegłego roku. Jak informował wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, oskarżony będzie odpowiadał za dziesięć przestępstw.

Główny zarzut dotyczy doprowadzenia w okresie od maja 2005 do lutego 2013 roku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 801 osób w łącznej kwocie ponad 60 milionów złotych. Według śledczych, Sylwester S. miał wprowadzić ludzi w błąd co do charakteru lokat pieniężnych w związku z prowadzoną przez siebie działalnością w spółce Remedium – Doradcy Finansowi sp. z o.o.

Pozostałe zarzuty dotyczą oszustw na szkodę jednego z inwestorów na około 4 milionów złotych i dostawcy usług reklamowych na ponad 50 tysięcy złotych, a także na szkodę spółki Remedium i spółek celowych. Chodzi w sumie o 33 miliony złotych.

Sylwester S. będzie też odpowiadał za prowadzenia działalności bankowej bez zezwolenia. Podczas prowadzonego od sierpnia 2012 roku śledztwa przesłuchano ponad tysiąc świadków z czego ponad 800 na wniosek prokuratora ma zostać przesłuchanych podczas rozpraw w sądzie. Oskarżonemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: A.Libudzka/PAP
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, zarzuty, Sylwester S.
Jest pierwszy wyrok ws. sylwestrowego zabójstwa w Ełku. Właściciel baru skazany

Na rok więzienia w zawieszeniu i 6 tysięcy złotych grzywny został Algierczyk, oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy 21-latkowi, śmiertelnie pchniętemu nożem w noc...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV