Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie powstanie strefa czystego transportu? Poznaliśmy wyniki analizy zleconej przez ratusz

Fot. fotolia.pl

Strefa czystego transportu raczej nie dla Olsztyna. Tak wynika z analizy przygotowanej na zlecenie olsztyńskiego ratusza.

Strefy czystego transportu to obszary, do których nie mogą wjeżdżać samochody spalinowe, a jedynie elektryczne, napędzane wodorem lub gazem ziemnym. Zgodnie z ustawą o elektromobilności, miasta mogą takie strefy wyznaczać, ale nie muszą.

Na zlecenie olsztyńskiego ratusza powstała analiza, według której w stolicy Warmii i Mazur byłoby to niewskazane. Po pierwsze – tam, gdzie jest gęsta zabudowa i gdzie jest wiele budynków użyteczności publicznej, zanieczyszczenie powietrza nie jest zbyt duże. Natomiast miejsca, w których samochody faktycznie wyraźnie pogarszają jakość powietrza, to ulica Sielska, Synów Pułku, Sikorskiego, Dworcowa i Warszawska. A tam wprowadzenie strefy sparaliżowałoby ruch w mieście.

Analiza trafiła do konsultacji społecznych, które zakończą się w najbliższy wtorek. Wtedy dokument – wraz z uwagami zgłoszonymi przez mieszkańców – zostanie zaprezentowany olsztyńskim radnym.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Olsztyn, ratusz, urząd miasta, konsultacje społeczne, analiza, strefa czystego transportu
Olsztyńskie zabytki zostaną odnowione? Miasto przeznaczy dodatkowe pieniądze

W przyszłorocznym budżecie Olsztyna zaplanowano na dofinansowanie modernizacji olsztyńskich zabytków 600 tysięcy złotych. Remonty dachów, odnowienie elewacji, renowacje stolarki, wykonanie dokumentacji konserwatorskiej - to tylko niektóre...

Zamknij
RadioOlsztynTV