Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie powstanie majówkowy punkt szczepień. Będzie można się zaszczepić bez rejestracji

Fot. PAP/Leszek Szymański

Przez trzy dni w Olsztynie, ale i w każdym innym mieście wojewódzkim, będzie można się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji. W majówkę – czyli 1, 2, i 3 maja będą zorganizowane mobilne punkty szczepień.

Bez konieczności wcześniejszej rejestracji będzie mógł zaszczepić się na COVID-19 każdy, kto ma wystawione e-skierowanie na szczepienie.
W Olsztynie taki punkt będzie uruchomiony w urzędzie wojewódzkim.

Punkt będzie czynny od 1 do 3 w godzinach 8-16. 1 maja mogą się zaszczepić wszystkie osoby urodzone w 1985 roku i starsze. 3 maja będzie to rocznik ’87 i starsi. Plus osoby 30+, które w styczniu wypełniły ten specjalny formularz

– mówił wojewódzki koordynator akcji szczepień Krzysztof Kuriata.

00:00 / 00:00

Szczepione osoby dostaną jednodawkowy preparat Johnson & Johnson, po wcześniejszej klasyfikacji przez lekarza przeprowadzonej na miejscu. Zaszczepić mogą się także osoby, które są już zarejestrowane na późniejsze terminy.

Na tę akcję do Olsztyna ma dotrzeć 2 500 szczepionek. Majówkowe szczepienia będą obsługiwane m.in. przez pracowników szpitala dziecięcego i żołnierzy WOT.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, Majówka, Krzysztof Kuriata
W przyszłym tygodniu rusza druga tura szczepień nauczycieli i medyków

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zaszczepił już blisko 400 pacjentów onkologicznych, będących w trakcie terapii. W planie jest kontynuacja szczepień wśród nauczycieli. Placówka zgłosiła też gotowość...

Zamknij
RadioOlsztynTV