Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie odznaczono nauczycieli za działalność proekologiczną


W Olsztynie wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznane nauczycielom za działalność proekologiczną.

Świadomość ekologiczna powinna być kształtowana w dzieciach od najmłodszych lat – powiedział podczas uroczystości Sebastian Smoluk – zastępca dyrektora ds ekonomicznych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Rolę szkoły można odnieść do przysłowia – czym skorupka za młodu nasiąknie. Często te akcje zbierania śmieci i dbania o przyrodę niestety nas pełnoletnich nie uczą niczego, bo ciągle te śmieci się znajdują. Kwestia pewnie nauki i pracy u podstaw.

00:00 / 00:00

Medale za edukację na rzecz ekologii wręczył nauczycielom warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Podczas uroczystości dyplomy przyznała też Liga Ochrony Przyrody. Dyplom specjalny odebrał osobiście kapitan Stanisław Rusowicz ps. „Góral” z VII Wileńskiej Brygady Armii Krajowej od lat związany z Ligą Ochrony Przyrody. – Przejechałem tutaj jako osadnik, szukałem rodziny. Mój ojciec i szwagier pracowali w lasach i ja im pomagałem. Jestem z rodziny leśników.

Po uroczystościach dzieci z olsztyńskiego przedszkola nr 1 poszły na rajd edukacyjny po Lesie Miejskim, gdzie zasadziły dęby.
Święto edukacji ekologicznej zorganizowały warmińsko-mazurski okręg Ligi Ochrony Przyrody i Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela.

LOP powstała w 1925 roku i jest najstarszą w Polsce organizacją na rzecz ekologii.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciel, dziecko, nauka, ekologia
Działalność proekologiczna nagrodzona medalami. W Olsztynie wręczono odznaczenia ministra edukacji

Pod Pomnikiem Bohaterów Walk o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne Warmii i Mazur w Olsztynie wręczono medale Komisji Edukacji Narodowej przyznane przez ministra edukacji za działalność proekologiczną....

Zamknij
RadioOlsztynTV