Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie odbył się VI Kongres Przyszłości. Była okazja do debat i dyskusji

Fot. Zbigniew Woźniak / Gazeta Olsztyńska

W czwartek w Olsztynie odbył się VI Kongres Przyszłości. Wzięli w nim udział ludzie biznesu, nauki, politycy, samorządowcy i specjaliści z różnych dziedzin.

Kongres to szereg debat i dyskusji o najważniejszych tematach społeczno-gospodarczych Warmii, Mazur i Powiśla, a także kraju, Europy i świata.

– Warmia i Mazury powinny pozostać dobrym miejscem do życia, ale z wykorzystaniem tego, co oferuje nowoczesna technologia – uważa wojewoda Artur Chojecki, jeden z gości VI Kongresu Przyszłości.

Chcemy przez to przyciągnąć inwestorów, przemysł przyjazny środowisku i ludziom. Wykorzystując te szanse, chcemy zapewnić naszym dzieciom i wnukom dobrą przyszłość i dobre życie.

00:00 / 00:00

Posłanka PiS Iwona Arent ma nadzieję, że za kilka dekad nasz region będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Dofinansowanie dla woj. warmińsko-mazurskiego jest coraz większe. Są programy, które pozwalają rozwijać się firmom. Dziś obchodziliśmy jubileusz 25-lecia Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czyli wspominamy przeszłość, ale pamiętajmy o tym, że przeszłość łączy się z przyszłością – kiedyś nasze województwo nie miało takich możliwości jak dziś.

00:00 / 00:00

Wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwkę zapytaliśmy, czy w przyszłości na Warmii i Mazurach może powstać elektrownia atomowa.

Oczywiście, jak najbardziej. Zarówno w modelu, który jest realizowany przez rząd wspólnie ze spółką Westinghouse oraz w tym modelu publiczno – prywatnym realizowanym przez Polską Grupę Energetyczną, ZE PAK i koreańskim partnerem KHNP.

00:00 / 00:00

Podczas kongresu poruszono także kwestie dotyczące rozwoju technologii, strategicznych inwestycji w regionie oraz nowoczesnej medycyny. Osobne miejsce zajęły zagadnienia związane z rynkiem pracy.

Organizatorem wydarzenia była Gazeta Olsztyńska.

Redakcja: K. Ośko/M. Rutynowski za L. Tekielski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, wideo
Kolejna zbiórka, ponowny sukces. Dziś dary trafiły do schroniska

Setki kilogramów karmy, ale także kilkaset koców, ręczników i wiele kompletów pościeli powędrowało dziś do Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie. To efekt kolejnej już akcji Radia...

Zamknij
RadioOlsztynTV