Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W mazurskich jeziorach woda prawie tak ciepła jak powietrze

fot. P. Getka

Temperatura wody w jeziorze Niegocin wynosiła w południe 22,5 stopnia C i była tylko 3 stopnie niższa, niż temperatura powietrza. Plaże nad jeziorami są oblegane, na wodzie nie ma śladu po weekendowych tłumach.

Dyżurny MOPR Karol Dylewski poinformował, że w poniedziałek na jeziorach żeglują nieliczni. „Jest dwa-trzy razy mniej ludzi, niż w weekend” – przyznał dyżurny MOPR.

Od kilku lat na Mazurach jest zauważalny trend tzw. weekendowej turystyki. W weekend, czy dłuższe weekendy trudno o znalezienie wolnego miejsca na parkingach, czy w hotelach. W pozostałe dni tygodnia jest dużo mniej turystów.

Dziś na Mazurach ciepło i słonecznie, plaże są oblegane. Temperatura powietrza w południe w Giżycku wynosiła 25,5 st. C, a temperatura wody 22,5 st. Tak ciepła woda na początku lipca w mazurskich jeziorach to efekt upałów.

Ratownicy apelują, by nad wodą wypoczywać odpowiedzialnie – pilnować dzieci i zachować trzeźwość.

Fot. K. Ośko

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Otwarcie biznesu na świat. Przedstawiciele różnych państw szukają sposobów złagodzenia skutków kryzysu

"Otwarcie warmińsko-mazurskiego biznesu na świat" - to cel serii spotkań Fundacji Klubu Świętego Jakuba z przedstawicielami krajów partnerskich. Pierwszym gościem był  ambasador, radca do spraw ekonomicznych Macedonii...

Zamknij
RadioOlsztynTV