Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W magazynach pod Ostródą znaleziono kilka tysięcy nielegalnych automatów do gier hazardowych

Nielegalne automaty do gier hazardowych w magazynach pod Ostródą. Fot. Administracja Skarbowa

Ponad 7 tysięcy nielegalnych automatów zarekwirowali funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej służby celno-skarbowej. Automaty przechowywano w magazynach pod Ostródą.

Jak powiedział rzecznik Służby Celno-Skarbowej w Olsztynie Ryszard Chudy, podczas rutynowej kontroli samochodu dostawczego okazało się, że przewozi on automaty do gier hazardowych, zwane potocznie jednorękimi bandytami. Automaty przewożono z magazynów usytuowanych w pobliżu Ostródy.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie znaleźli w hali tysiące automatów. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich około 2,5 tysiąca. Kolejne znaleziono w pozostałych pomieszczeniach. Aby dostać się do jednej z hal funkcjonariusze musieli użyć siły, bo obsługa zamknęła drzwi od środka.

Od 1 kwietnia, zgodnie z ustawą o grach hazardowych, właściciele automatów do gier, którzy nie mają koncesji podlegają karze grzywny albo karze więzienia do 3 lat. Kara finansowa może wynieść nawet ponad 15 milionów złotych.

Nielegalne automaty do gier hazardowych w magazynach pod Ostródą. Fot. Administracja Skarbowa

(PAP/MBorsiak/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w hazard, automaty do gier, automaty
Mateusz Morawicki: moim oczkiem w głowie jest uszczelnienie systemu VAT i walka z mafiami VAT-owskimi

O atutach gospodarczych Warmii i Mazur, sytuacji ekonomicznej Polski oraz ustawie ograniczającej działanie automatów do gier – mówił goszczący w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn wicepremier,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV