Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Korszach protestowali przeciwko zakładowi utylizacji akumulatorów

Kilkuset mieszkańców Korsz protestowało przeciwko działalności zakładu utylizacji akumulatorów. Fot. Aleksandra Skrago

Około 200 osób przeszło ulicami Korsz w proteście przeciwko Zakładowi Recyklingu Akumulatorów.

Jak informuje podinspektor Marcin Piechota z kętrzyńskiej policji, uczestnicy manifestacji przeszli z centrum Korsz do zakładu, który jest na obrzeżach miasta. Manifestacja trwała około 2 godzin i nie było żadnych incydentów – dodał policjant.

Protesty w Korszach nasiliły się pod koniec 2013 roku. Grupa mieszkańców podważa legalność funkcjonowania zakładu i oskarża firmę o trucie środowiska i mieszkańców. Zarzuca też bezczynność instytucjom odpowiedzialnym za nadzór nad zakładem. Z kolei przedstawiciele ZAP Sznajder Batterien S.A. od początku protestów zapewniają, że zakład w Korszach ma „wszelkie certyfikaty świadczące o spełnieniu najsurowszych norm środowiskowych” i był wielokrotnie kontrolowany przez Sanepid oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Miejscowy zakład recyklingu akumulatorów działa w Korszach od 2011 roku i zatrudnia 40 pracowników.

(wchr/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Korsze, ołów, akumulator
Monitoring emisji zanieczyszczeń w Korszach

Potrzebny jest stały monitoring emisji zanieczyszczeń wytwarzanych przez zakład recyklingu akumulatorów w Korszach – uważają radni województwa warmińsko-mazurskiego. Jak ocenili, tylko stała kontrola pozwoli ocenić, czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV