Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Jezioraku utonął turysta z Katowic. Na jeziorze Skarlińskim trwają poszukiwania wędkarza

Tylko wczoraj w Polsce utonęły kolejne cztery osoby – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wśród nich jest turysta z Katowic, który wypoczywał na Pojezierzu Iławskim.

Mężczyzna pływał żaglówką po Jezioraku. Wieczorem postanowił się ochłodzić w wodzie. Gdy zniknął w jeziorze jego towarzyszka wezwała ratowników. Płetwonurkowie znaleźli jego ciało 300 metrów od łodzi na głębokości 2 metrów. Mimo reanimacji turysty nie udało się uratować.

Poszukiwania wędkarza

Wznowiono poszukiwania mężczyzny na jeziorze Skarlińskim koło Kurzętnika. Wczoraj oficer dyżurny policji otrzymał informacje o pustej łódce dryfującej po akwenie. Okazało się że należy do 60-latka z okolic Brodnicy, który wybrał się na ryby.

Jak nam powiedziała młodszy aspirant Ludmiła Mroczkowska z Nowego Miasta Lubawskiego, poszukiwania nie przyniosły rezultatu, dlatego rano wznowiono akcję.

Apel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

– Wypoczywając nad wodą wybierajmy tylko wyznaczone do tego miejsca, tam gdzie jest ratownik – apeluje Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Nie należy skakać do wody w nieznanych miejscach. Pływając łódką, kajakiem lub rowerem wodnym trzeba założyć kapok. Od początku czerwca, gdy zaczęły się upały, w całym kraju utopiło się już 146 osób.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za L.Tekielski/IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, topielec, woda, jezioro, Warmia i Mazury
50 żeglarzy z całego kraju stanęło do eliminacji Grand Prix Mrągowa. Sprawdź zwycięzców poszczególnych kategorii

Ze względu na problemy z wiatrem, w ostatniej rundzie eliminacyjnej żeglarskiej Grand Prix Mrągowa, rozegrano tylko jeden wyścig. W zawodach na jeziorze Czos, uczestniczyło ponad 50...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV