Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Jeden na Jednego o nowelizacji ustawy o SN i rekordowym zainteresowaniu wojskiem

Maciej Tobiszewski i Hubert Górski

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Hubert Górski – Nowa Lewica
  • Maciej Tobiszewski – Prawo i Sprawiedliwość

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym

Senat wprowadził czternaście poprawek do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Niektóre są zasadnicze. Są zgodne z tym, co opozycja próbowała zmienić podczas sejmowych prac nad tą ustawą. Teraz nowelizacja wróci do Sejmu. Co stanie się z senackimi poprawkami? Czy skoro bez opozycji nie da się uchwalić ustawy, bo sprzeciwia się jej część Zjednoczonej Prawicy, a konkretnie Solidarna Polska, to partia rządząca powinna ustąpić? Czy uda się odblokować unijne pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy?

Coraz więcej chętnych do wojska

W ubiegłym roku do wojska zgłosiła się rekordowa liczba chętnych. Było to prawie 14 tysięcy osób. Sporo chętnych także w województwie warmińsko-mazurskim. Trwają też prace nad nowymi jednostkami wojskowymi. Skąd duże zainteresowanie służbą wojskową?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, ustawa, armia, Prawo i Sprawiedliwość, służba, nowelizacja, Maciej Tobiszewski, Sąd Najwyższy, Jeden na jednego, Hubert Górski
Długa lista zadań. WOT podsumował miniony rok na Warmii i Mazurach

Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej podsumowała rok 2022. Jednym z najważniejszych zadań było wspieranie uchodźców z Ukrainy. Wojska Obrony Terytorialnej od początku wojny w Ukrainie wspomagały administrację...

Zamknij
RadioOlsztynTV