Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -10 °C pogoda jutro
Logowanie  

Aplikacja miejska i nowe ceny biletów – co jeszcze czeka pasażerów w 2026 roku?

Fot. P. Getka

Czy w Olsztynie szykują się noworoczne zmiany w komunikacji miejskiej? Miasto zapowiada modyfikacje, które nie obejmują rozkładów jazdy, lecz dotyczą cen biletów oraz uruchomienia mobilnej aplikacji miejskiej. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Nowa aplikacja miejska ma umożliwić mieszkańcom m.in. zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacanie parkingów oraz korzystanie z różnych zniżek. Wprowadzenie takich rozwiązań jest jedną z kluczowych zmian na 2026 rok zapowiadanych przez olsztyński ratusz.

Trwają prace, które mają przygotować nową taryfę biletową dla olsztyńskiej komunikacji miejskiej, tak by jeszcze lepiej odpowiadała na potrzeby osób z niej korzystających. Największe korzyści odczują Olsztynianie oraz osoby, które rozliczają się z podatków w stolicy regionu

– powiedział Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

Jak dodał, w 2026 roku żadna z linii nie zmieni zasad swojego funkcjonowania, jednak miasto nadal prowadzi prace nad modyfikacjami w systemie komunikacji. Jeszcze w tym roku należy spodziewać się wprowadzenia biletów 15-minutowych oraz nowych cen biletów miesięcznych i 90-dniowych. Pasażerowie spoza Olsztyna zapłacą jednak więcej.

Nowa taryfa zakłada podzielenie olsztyńskiej komunikacji miejskiej na dwie strefy. Olsztyn w granicach administarcycjnych jako strefa I i gminy ościenne jako II. Bilet 45-minutowy będzie w cenie 30-minutowego. Do tego bilet grupowy do 5 osób

– dodał.

W 2026 roku w mieście pojawią się też nowe przystanki.

Najpóźniej na początku lutego do użytku zostanie oddany nowy przystanek komunikacji miejskiej. Będzie to przystanek w ciągu ulicy Limanowskiego w kierunku placu Bema

– przekazał rzecznik ZDZIT.

Jak poinformował ratusz, zmiany oraz nowe stawki biletowe zostaną wprowadzone dopiero po uruchomieniu aplikacji miejskiej, która ma być gotowa w drugiej połowie roku.

Posłuchaj relacji Piotra Jaguszewskiego

Autor: P. Jaguszewski

Więcej w komunikacja miejska, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie
Bezpłatna komunikacja miejska przedłużona z powodu śnieżyc

Intensywne opady śniegu, zamiecie i śliska nawierzchnia jezdni spowodowały, że władze Iławy wprowadziły tymczasowo bezpłatną komunikację miejską. To odpowiedź na apel skierowany do mieszkańców o niewyjeżdżanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV